Panasonic ERJ-6RED47R0V
Res Thick Film 0805 47 Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Panasonic ERJ-6RED47R0V.
IHS
Datasheet8 pages5 years ago
Panasonic
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
3 month trend:
Restocked
Supply Chain
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2004-02-02
Related Parts
PanasonicERJ6RED43R0V
Thick Film Chip Resistor Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-6RED43R0V
PanasonicERA-6AED470V
0805 THIN FILM CHIP RESISTOR / 0805 SMD RESISTOR 0.5% 25PPM 47 OHM
PanasonicERJ-P06D51R1V
Res Thick Film 0805 51.1 Ohm 0.5% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRT0805DRE0747RL
Res Thin Film 0805 47 Ohm 0.5% 0.125W(1/8W) ±50ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRT0805DRE0751RL
Res Thin Film 0805 51 Ohm 0.5% 0.125W(1/8W) ±50ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRT0805DRE0751R1L
Res Thin Film 0805 51.1 Ohm 0.5% 0.125W(1/8W) ±50ppm/C Pad SMD T/R
Descriptions
Descriptions of Panasonic ERJ-6RED47R0V provided by its distributors.
Thick Film Resistors - SMD 0805 Resistor 0.5% 100ppm 47Ohm
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 47ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Precision Thick Film Chip Resistor, 47 ½, 0.5 %, 0.1 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ6RED47R0V - General Purpose Chip Resistors
Res, 47R, 0.5%, 0.1W, 0805, Thick Film; Resistor Case Style:0805 [2012 Metric]; Resistance:47Ohm; Product Range:Erj6R Series; Voltage Rating:150V; Resistor Element Material:Thick Film; Power Rating:100Mw; Resistance Tolerance:± 0.5%;rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ6RED47R0V