Panasonic ECOS1HA392BA
Cap Aluminum 3900uF 50V 20% (22 X 40mm) Snap-In 10mm 0.064 Ohm 2200mA 3000h 105°C Bulk
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Panasonic ECOS1HA392BA.
IHS
Datasheet7 pages15 years ago
_legacy Avnet
Factory Futures
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2001-02-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2015-03-31
LTD Date2015-06-30
Related Parts
NichiconLGU1J392MELA
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 63V 3900muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Cornell Dubilier381LX392M063J452
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 63V 3900muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
PanasonicECO-S1JA392EA
Cap Aluminum 3900uF 63V 20% (35 X 30mm) Snap-In 10mm 0.077 Ohm 2700mA 3000h 105°C Bulk
Cornell DubilierSLP392M050C3P3
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 3900uF 50V 20% 105C
United Chemi-ConEKMH630VSN392MR35T
Cap Aluminum Lytic 3900uF 63V 20% (30 X 35mm) Snap-In 10mm 0.064 Ohm 2550mA 2000h 105°C
Cornell DubilierSLPX392M063A4P3
Cap Aluminum Lytic 3900uF 63V 20% (22 X 45mm) Snap-In 10mm 0.102 Ohm 3090mA 3000h 85C
Descriptions
Descriptions of Panasonic ECOS1HA392BA provided by its distributors.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3900uF, Through Hole Mount
AL Lyt Snap-in TSHA, 105C, Std Term 50WV, 3900uF, 22x40mm
CAPACITOR 3900UF 50V ELECT TSHA