Osram LO M676-Q2S1-24-Z
LED Uni-Color Orange 610nm Automotive 2-Pin SMD T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Osram LO M676-Q2S1-24-Z.
IHS
Datasheet15 pages26 years ago
_legacy Avnet
Arrow Electronics
DigiKey
Inventory History
3 month trend:
Restocked
Supply Chain
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2007-05-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Single Color LED, Orange, Colorless Clear, 2.4mm
Single Color LED, Amber, Colorless Clear, 2.4mm
LED ORANGE CLEAR SMD / Orange 606nm LED Indication - Discrete 2V 2-SMD, J-Lead
Descriptions
Descriptions of Osram LO M676-Q2S1-24-Z provided by its distributors.
Single Color LED, Orange, Colorless Clear, 1.5mm