Omron Z-15GW255-MR 3M
Switch Snap Action SPDT 15A 125V
Datasheet
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Omron Z-15GW255-MR 3M.
Sager Electronics
Datasheet28 pages10 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Related Parts
General purpose basic switch, short hinge roller lever, SPDT, 15A, drip proof
Honeywell14CE2-1K
Snap Acting/Limit Switch, SPDT, Momentary, 4mm, Wire Terminal, Top Roller Plunger Actuator, Panel Mount
Crouzet83870103
Switch Limit N.O./N.C. SPDT Top Plunger Cable 6A 240VAC 125VDC Linear Screw Mount
Crouzet83871103
Switch Limit N.O./N.C. SPDT Top Roller Plunger Cable 6A 240VAC 125VDC Linear Screw Mount
Descriptions
Descriptions of Omron Z-15GW255-MR 3M provided by its distributors.
On-Mom SPDT 1.3N 4mm 10000000Cycles 500000Cycles 15A(AC),6A(DC) SPDT