Omron Z-15GNJ55-MR 1M
Switch Snap Action SPDT 15A 125V
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Omron Z-15GNJ55-MR 1M.
Sager Electronics
Datasheet28 pages10 years ago
Related Parts
Crouzet83732323
Switch Limit N.O./N.C. SPDT Top Roller Plunger Cable 5A 250VAC 250VDC 15N Linear Panel Mount Automotive
Crouzet83731319
Switch Limit N.O./N.C. SPDT Top Plunger Cable 5A 250VAC 250VDC 15N Linear Panel Mount Automotive
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Spring Plunger 15A 250VAC 250VDC 186.42VA 5.3N Screw Mount Wire Lead
General purpose basic switch, short hinge roller lever, SPDT, 15A, drip proof
Honeywell91MCE16-P1
Snap Acting/Limit Switch, DPST, Momentary, 0.55A, 120VDC, Wire Terminal, Lever Actuator, Panel Mount
Descriptions
Descriptions of Omron Z-15GNJ55-MR 1M provided by its distributors.