Omron G9EA-1-CA-DC48
Power/Signal Relay, Spst, Momentary, 0.102A (Coil), 48Vdc (Coil), 5000Mw (Coil), 30A (Contact),
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Omron G9EA-1-CA-DC48.
Omron
Datasheet10 pages24 years ago
Farnell
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.49.00.75
Introduction Date2007-07-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Power Relay 48VDC 30A SPST-NO(73x36x67.2)mm Flange
Power Relay 60VDC 30A SPST-NO(73mm 36mm 67.2mm) Flange
Power Relay 12VDC 30A SPST-NO(73x36x67.2)mm Flange
Relay; E-Mech; SPST-NO; Ctrl-V 24DC; 90A; 277V; PCB Mount; Thru Hole; HE Series
Power/Signal Relay, SPST, Momentary, 0.16A (Coil), 12VDC (Coil), 1920mW (Coil), DC Input, AC Output
HE Series SPST 6 V 90 A PV Type Solar Inverter General Purpose Power Relay
Descriptions
Descriptions of Omron G9EA-1-CA-DC48 provided by its distributors.
Power Relay 48VDC 30A SPST-NO(73mm 36mm 67.2mm) Flange
Dc Power Relay |Omron Electronic Components G9EA-1-CA DC48
POWER RELAY, SPST-NO, 48VDC, 30A, PANEL;