KYOCERA AVX UUQ1E330MCL1GB
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUQ 25V 33muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX UUQ1E330MCL1GB.
IHS
Datasheet3 pages3 years ago
Nichicon SCT
Inventory History
3 month trend:
-3.49%
CAD Models
Download KYOCERA AVX UUQ1E330MCL1GB symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2007-09-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
PanasonicEEE-1EA330WR
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR S 25V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicEEE-HA1E330WR
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HA 25V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicEEE-1EA330WAR
KYOCERA AVXUWF1E330MCL1GB
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWF 25V 33muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
United Chemi-ConEMVE250ADA330MF55G
ALUMINUM ELECTROLYTIC Capacitor 33UF 25V; 25V 20%, SMD; Case / Package:Radial Can
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UZR 25V 33muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Descriptions
Descriptions of KYOCERA AVX UUQ1E330MCL1GB provided by its distributors.
33uF 25V 48mA@120Hz 卤20% SMD,D6.3xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Surface Mount, 2626
33¦ÌF 25V ¡À20% 1000h@ 105¡ãC 48mA@ 120Hz,72mA@ 10kHz SMD 6.6mm*6.6mm*5.4mm
For Audio Equipment Chip Type, 33 μ F, 25 V, -40°C to 105°C, RoHS