Nichicon UKA1E101MED1TD
UKA Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.248Dia 6.30mm ±20% 100muF 25V
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Nichicon UKA1E101MED1TD.
Farnell
Datasheet1 page14 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
CAD Models
Download Nichicon UKA1E101MED1TD symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
Related Parts
Wurth Elektronik860020473008
WCAP-ATG5 Aluminum Electrolytic Capacitors
NichiconUVK1E101MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVK 25V 100muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
United Chemi-ConESMQ250ELL101ME11D
Cap Aluminum Lytic 100uF 25V 20%( 5 X 11mm) Radial 2mm 180mA 2000h 85C Bulk
PanasonicECE-A1EN101UB
Cap Aluminum Lytic 100uF 25V 20% (8 X 11.5mm) Radial 5mm 180mA 2000h 85C Automotive Ammo
PanasonicECA-1EM101
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
PanasonicECA-1EM101B
Descriptions
Descriptions of Nichicon UKA1E101MED1TD provided by its distributors.
Cap Aluminum Lytic 100uF 25V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 140mA 2000h 105C Automotive Ammo
140mA@120Hz 卤20% 2.5mm 25V 100uF Plugin,D6.3xL12.5mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 100UF, 25V, 20%, RADIAL; Capacitance: 100µF; Voltage Rating: 25V; Product Range: KA Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Diameter: 6.3mm; Lead Spacing: 2.5mm; Height: 11mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, 100Uf, 25V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie Ka; Capacidad:100Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:25V; Diámetro:6.3Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Resistencia Esr:- |Nichicon UKA1E101MED1TD