Nichicon PLF0E391MDL4
2.5V 390uF Polymer 卤20% 20m惟@100kHz 3.2A@100kHz Plugin, D6.3xL10.5mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Nichicon PLF0E391MDL4.
IHS
Datasheet2 pages3 years ago
CAD Models
Download Nichicon PLF0E391MDL4 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2008-04-01
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 months ago)
Related Parts
United Chemi-ConAPSA2R5ELL391MFA5S
Cap Aluminum Polymer 390uF 2.5VDC 20%( 6.3 X 10.5mm) Radial 2.5mm 0.02 Ohm 3160mA 15000h 105C Bulk
United Chemi-ConAPSA4R0ELL391MFA5G
Cap Aluminum Polymer 390uF 4VDC 20%( 6.3 X 10.5mm) Radial 2.5mm 0.024 Ohm 3300mA 2000h 105C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, 390uF
NichiconRR50J391MDN1
R5 Series 390 uF 6.3 V 20% Through Hole Polymer Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 390uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConAPS-6R3ELL391MHB5S
Cap Aluminum Lytic 390uF 6.3V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 0.012 Ohm 4770mA 2000h 105°C Bulk
Descriptions
Descriptions of Nichicon PLF0E391MDL4 provided by its distributors.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 2.5V, 20% +Tol, 20% -Tol, 390uF, Through Hole Mount
Polymer/ Bulk |Nichicon PLF0E391MDL4
CAP ALUM POLY 390UF 20% 2.5V T/H
Standard Lead Type, 390 μF, RoHS