NIC Components NCA1206X7R102K50TRPF
Capacitor Ceramic Array 0.001uF 50VDC X7R 10% 1206 SMD Paper T/R 4 Capacitor
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for NIC Components NCA1206X7R102K50TRPF.
IHS
Datasheet5 pages2 years ago
Future Electronics
Verical
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2005-11-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Cap Ceramic Array 0.001uF 50V X7R 10% 0612 SMD Paper T/R 4 Capacitor