Murata ZRB157R61A225KE11J
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, X5R, 15% TC, 2.2uF, Surface Mount, 1005M/0402
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Murata ZRB157R61A225KE11J.
Ciiva
Datasheet2 pages6 years ago
Datasheet1 page6 years ago
Datasheet3 pages6 years ago
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
2
Capacitance
2.2 µF
2.2 µF
Dielectric
X5R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0402
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
Tolerance
10 %
Height
700 µm
700 µm
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
Descriptions
Descriptions of Murata ZRB157R61A225KE11J provided by its distributors.
ZRB 0402 X5R 2.2UF 10V 10%