Murata XRCGB26M000FAN00R0
Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 26MHz Nom
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Murata XRCGB26M000FAN00R0.
IHS
Datasheet3 pages4 years ago
Ciiva
CAD Models
Download Murata XRCGB26M000FAN00R0 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
SymbolFootprint
SnapEDA
SymbolFootprint
Download
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.60.00.60
Introduction Date2014-11-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Related Parts
XTAL QUARTZ 25MHZ HC-49S SMD
Crystal 26MHz ±30ppm (Tol) ±30ppm (Stability) 18pF FUND 40Ohm 2-Pin HC-49/US SMD T/R
Crystal 26MHz ±20ppm (Tol) ±30ppm (Stability) 18pF FUND 40Ohm 2-Pin HC-49/US SMD T/R
Crystal 26MHz ±20ppm (Tol) ±30ppm (Stability) 18pF FUND 60Ohm 2-Pin SMD T/R
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF TH
Descriptions
Descriptions of Murata XRCGB26M000FAN00R0 provided by its distributors.
26MHz Initial Freq Tol. = 25ppm, CAP CHIP TYPE CRYSTAL RESONATOR by LIQUID TIGHT PACKAGE for MHz BAND
Crystal 26MHz 6pF 4-Pin SMD T/R