Murata RDE5C2A152J0S1H03A
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0015uF, Through Hole Mount, 2010
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Murata RDE5C2A152J0S1H03A.
Datasheet1 page6 years ago
Inventory History
3 month trend:
-50.51%
CAD Models
Download Murata RDE5C2A152J0S1H03A symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Related Parts
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 1500pF 100volts C0G LS=5mm +/-5%
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0015uF, Through Hole Mount, 1410
卤5% 100V 1.5nF C0G Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
Yageo GroupC322C152J1G5TA
C322 C 1.5NF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR, 100 VDC, +125DEGC, C0G DIELEC, +/-5%
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 1500pF 630volts C0G 5%
Descriptions
Descriptions of Murata RDE5C2A152J0S1H03A provided by its distributors.
CAP CER 1500PF 100V C0G/NP0 RAD
1.5nF ¡À5% C0G(NP0) 100V 5mm*2.5mm*6mm
CAP, 1500PF, 100V, MLCC, RADIAL; Capacitance: 1500pF; Voltage Rating: 100V; Product Range: RDE Series; Capacitance Tolerance: ± 5%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Dielectric Characteristic: C0G / NP0; Lead Spacing: 2.5mm;