Murata RDE5C1H822J1K1H03B
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0082uF, Through Hole Mount, 1812
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Murata RDE5C1H822J1K1H03B.
3 month trend:
-9.05%
CAD Models
Download Murata RDE5C1H822J1K1H03B symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Stock
287
Capacitance
8.2 nF
8.2 nF
Case/Package
1812
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
Height
3.15 mm
3.15 mm
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.60
Introduction Date2014-03-12
Related Parts
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0082uF, Through Hole Mount
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0082uF, Through Hole Mount, 1610
卤5% 50V 8.2nF C0G Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
Cap Ceramic 0.0082uF 250V C0G 5% Radial 5mm 125°C
Yageo GroupC330C822J1G5TA
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 100V 8200pF C0G 5% LS=5.08mm
Descriptions
Descriptions of Murata RDE5C1H822J1K1H03B provided by its distributors.
RDE Radial Ceramic Capacitor 0.177Lx0.124W 4.50mmx3.15mm C0G NP0 ±5% 8200pF
8.2nF ¡À5% C0G(NP0) 50V 4.5mm*3.15mm*5mm
CAP, 8200PF, 50V, MLCC, RADIAL; Capacitance: 8200pF; Voltage Rating: 50V; Product Range: RDE Series; Capacitance Tolerance: ± 5%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Dielectric Characteristic: C0G / NP0; Lead Spacing: 5mm; Oper