Murata LQW15AN3N4B80D
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.0034uH 0.1nH 100MHz 30Q-Factor Non Magnetic 1.95A 0.03Ohm DCR 0402 T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Murata LQW15AN3N4B80D.
Ciiva
Datasheet4 pages5 years ago
Datasheet3 pages5 years ago
Datasheet4 pages6 years ago
Datasheet3 pages6 years ago
Geoflip
Arrow.cn
Farnell
Inventory History
3 month trend:
-0.68%
CAD Models
Download Murata LQW15AN3N4B80D symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
SymbolFootprint
Download
Stock
98,872
Authorized Distributors
6
Inductance
3.4 nH
3.4 nH
Tolerance
2.94 %
2.94 %
Current Rating
1.95 A
1.95 A
DC Resistance (DCR)
30 mΩ
30 mΩ
Q Factor
30
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
Introduction Date2012-08-22
Related Parts
Inductor RF Wirewound 0.0033uH 0.2nH 250MHz 35Q-Factor Ceramic 1.7A 0.035Ohm DCR 0603 T/R
Descriptions
Descriptions of Murata LQW15AN3N4B80D provided by its distributors.
Fixed Inductor 0402 3.4nH ±0.1nH 1.95A 30mΩ 10GHz 30@250MHz
General Purpose Inductor, 0.0034uH, 2.9412%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
100MHz 10GHz 1.95A 30@250MHz 3.4nH 30m¦¸ ¡À0.1nH 0402 1mm*600¦Ìm*600¦Ìm
LQW15 0402 (1005Metric) 0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm 3.4nH
FIXED IND 3.4NH 1.95A 0.03OHM SM
FIXED IND 3.4NH 1.95A 30MOHM SMD