Murata LQW15AN21NG8ZD
General Purpose Inductor, 0.021uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Murata LQW15AN21NG8ZD.
Ciiva
Datasheet4 pages5 years ago
Datasheet2 pages5 years ago
Datasheet4 pages6 years ago
Datasheet3 pages6 years ago
Geoflip
Arrow.cn
Farnell
Inventory History
3 month trend:
-0.34%
CAD Models
Download Murata LQW15AN21NG8ZD symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
SymbolFootprint
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
41,850
Authorized Distributors
6
Inductance
21 nH
21 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
780 mA
780 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
202 mΩ
202 mΩ
Q Factor
30
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2015-10-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
Descriptions
Descriptions of Murata LQW15AN21NG8ZD provided by its distributors.
Ind Chip Wirewound 21nH 2% 0402 Paper T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.021uH 2% 100MHz 30Q-Factor Non Magnetic 0.78A 0.202Ohm DCR 0402 Automotive T/R
100MHz 4.5GHz 780mA 30@250MHz 21nH 202m¦¸ ¡À2% 0402 1mm*600¦Ìm*600¦Ìm
ROHS3Compliant Wirewound Active ONE SURFACE Wirewound Inductor -55C~125C 4.5GHz 202mOhm Max 21nH
FIXED IND 21NH 780MA 0.202OHM SM
INDUCTOR, 21NH, 4.5GHZ, 0.78A, 0402;