Murata GRT0335C1E470JA02J
Cap Ceramic 47pF 25V C0G 5% Pad SMD 0201 125°C Automotive T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Murata GRT0335C1E470JA02J.
Geoflip
Datasheet4 pages5 years ago
Ciiva
CAD Models
Download Murata GRT0335C1E470JA02J symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
SymbolFootprint
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
3
Capacitance
47 pF
47 pF
47 pF
Dielectric
C0G
C0G
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0201
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Height
300 µm
300 µm
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
Descriptions
Descriptions of Murata GRT0335C1E470JA02J provided by its distributors.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.000047uF, Surface Mount, 0603M/0201
CAP CER 47PF 25V C0G 0201