Murata GRM3195C2A133JA01D
Cap Ceramic 0.013uF 100V C0G 5% Pad SMD 1206 125C T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Murata GRM3195C2A133JA01D.
Geoflip
Datasheet2 pages5 years ago
TME
Ciiva
Inventory History
3 month trend:
-1.30%
CAD Models
Download Murata GRM3195C2A133JA01D symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
SymbolFootprint
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
Related Parts
1206 13 nF 50 V ±5% Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
50V 13nF C0G ±5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Ceramic Capacitor, YES, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.013uF, Surface Mount, 2012M/0805
Yageo GroupC0603C123J3GACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.012uF, Surface Mount, 0603
Yageo GroupC0805C123J5GACTU
0805 (2012Metric) CERAMIC CAPACITOR SMD Comm C0G 50V 0.012muF ±5% C0G NP0
Descriptions
Descriptions of Murata GRM3195C2A133JA01D provided by its distributors.
Ceramic Capacitor, YES, Ceramic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.013uF, Surface Mount, 3216M/1206
13nF ¡À5% C0G(NP0) 100V 1206 3.2mm*1.6mm*850¦Ìm
GRM 1206 C0G 13NF 100V 5%