Murata GRM21BR71A105MA01L
0805 1 uF 10 V ±20% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
NRND
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Murata GRM21BR71A105MA01L.
TME
Datasheet3 pages4 years ago
Ciiva
Future Electronics
iiiC
Inventory History
3 month trend:
+16.39%
CAD Models
Download Murata GRM21BR71A105MA01L symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
SymbolFootprint
Download
Stock
46,527
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 µF
1 µF
1 µF
Dielectric
X7R
X7R
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
1.25 mm
1.25 mm
1.25 mm