Murata GQM2195C2E4R7BB12D
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 4.7pF 250volts C0G 0.1pF
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Murata GQM2195C2E4R7BB12D.
TME
Datasheet3 pages4 years ago
Ciiva
Future Electronics
Inventory History
3 month trend:
-76.75%
CAD Models
Download Murata GQM2195C2E4R7BB12D symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
SymbolFootprint
SnapEDA
SymbolFootprint
3DDownload
Ultra Librarian
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2008-12-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
Related Parts
Yageo GroupCBR08C479CAGAC
0805 CBR 4.7PF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR,250VDC,+125C, C0G DIELEC,+/-0.25PF
Yageo GroupCBR08C479BAGAC
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 250V 4.7pF C0G 0805 0.1pF
Yageo GroupC0805C479C2GACTU
0805 C 4.7PF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR,200V DC,+125C, C0G DIELECTRIC,+/-0.25PF