Multicomp MOR07WJ0471B09
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 7W, 470ohm, 750V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Multicomp MOR07WJ0471B09.
IHS
Datasheet6 pages14 years ago
Newark
Farnell
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2012-05-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
OhmiteTUM5J470E
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 5W, 470ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1-1623793-1
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 5W, 470ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteTWM5J470E
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 5W, 470ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySQMR5470RJ
TE ConnectivitySQMR7470RJ
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 7W, 470ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupSQP500JB-430R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 5W, 430ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of Multicomp MOR07WJ0471B09 provided by its distributors.
Res General Purpose Metal Oxide 470 Ohm 5% 7W ±350ppm/°C Conformal Bulk/Box Solder
Avnet Japan
RES, 470R, 5%, 7W, AXIAL, METAL OXIDE; Resistance:470ohm; Product Range:MOR Series; Power Rating:7W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case
Resistor, Metal Oxide, 470 Ohm, 7W, 5%; Rango De Producto:Serie Mor; Resistencia:470Ohm; Potencia Nominal:7W; Tolerancia De Resistencia:± 5%; Tensión Nominal:750V; Tipo De Resistencia:Axial Leaded; Núm. De Contactos:2 |Multicomp Pro MOR07WJ0471B09