Multi-Tech Systems MTDOT-915-M1-TRC-1
915 MHz 300 kbps SMT LoRa RF Module (1 Pk) NA
Datasheet
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Multi-Tech Systems MTDOT-915-M1-TRC-1.
Future Electronics
Datasheet3 pages11 years ago
Related Parts
Multi-Tech SystemsMTDOT-868-X1-UFL-1
RF Module 868MHz 24-Pin Box
Multi-Tech SystemsMTDOT-868-M1-TRC-1
RF Module 868MHz 24-Pin Box
Multi-Tech SystemsMTDOT-868-X1P-SMA-1
868 MHz XBee LoRa SMA w/Programming Header (1 Pk)
Digi InternationalXB9X-DMUS-001
ZigBee RF Module, IEEE 802.15.4, 902MHz to 928MHz, SPI, UART, U.FL Connector
Digi InternationalXB9X-DMRS-001
RF Transceiver Module ISM Band FHSS/GFSK 928MHz 2.4V to 3.6V Surface Mount
Descriptions
Descriptions of Multi-Tech Systems MTDOT-915-M1-TRC-1 provided by its distributors.
RF Transmitter FSK/GFSK/GMSK/MSK/OOK 3.3V/5V Medical
RF Module 915MHz 24-Pin Box
RF TXRX MODULE ISM < 1GHZ SMD