Microchip DSC6101CI2A-025.0000
VDFN Ultra-low power MEMS Oscillator, lower jitter, Pin1=OE, standard drive
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Microchip DSC6101CI2A-025.0000.
Microchip
Datasheet24 pages8 years ago
Master Electronics
Supply Chain
Projected EOL Date2025-09-19
Manufacturer Lifecycle StatusPHAS (Last Updated: 1 day ago)
Related Parts
Oscillator MEMS 25MHz ±25ppm (Stability) 15pF LVCMOS 55% 3.3V 4-Pin CDFN SMD T/R