Microchip DSC6001HI2B-024.0000T
MEMS OSC, LVCMOS, 24MHz, 25PPM, 1.8-3.3V, -40 to 85C, 1.6 x 1.2mm
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Microchip DSC6001HI2B-024.0000T.
Microchip
Datasheet34 pages3 years ago
Microchip SCT
Inventory History
3 month trend:
-100%
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
51,767
Authorized Distributors
4
Case/Package
Number of Pins
4
Quiescent Current
Low Level Output Current
Frequency
Min Supply Voltage
Max Supply Voltage
Supply Chain
Projected EOL Date2044-10-10
Manufacturer Lifecycle StatusREL (Last Updated: 1 day ago)
Descriptions
Descriptions of Microchip DSC6001HI2B-024.0000T provided by its distributors.
Oscillator, 80MHz, 1.3mA, VFLGA-4, RoHS