Microchip DSC1123DL2-100.0000
Oscillator MEMS 100MHz ±25ppm (Stability) LVDS 52% 3.3V 6-Pin VDFN SMD Tube
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Microchip DSC1123DL2-100.0000.
3 month trend:
-66.61%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
Footprint
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
35,248
Authorized Distributors
6
Frequency
100 MHz
100 MHz
100 MHz
Frequency Stability
25 ppm
25 ppm
25 ppm
Max Supply Current
32 mA
32 mA
32 mA
Operating Supply Voltage
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Supply Chain
Projected EOL Date2044-09-11
Descriptions
Descriptions of Microchip DSC1123DL2-100.0000 provided by its distributors.
MEMS OSC, LVDS, 100MHz, 25PPM, 2.5-3.3V, -40 to 105C, 2.5 x 2.0mm
Low-Jitter Precision LVDS Crystal Oscillator 100MHz Frequency ±25ppm Frequency Stability 2.25V to 3.63V Supply Voltage -40°C to 105°C Temperature Surface Mount 6-Pin VDFN Tube