Microchip DSC1123AL1-148.5000
Oscillator MEMS 148.5MHz ±50ppm (Stability) LVDS 52% 3.3V 6-Pin VDFN EP SMD Tube
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Microchip DSC1123AL1-148.5000.
Microchip
Datasheet25 pages1 year ago
Datasheet26 pages6 years ago
Inventory History
3 month trend:
-84.93%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
72,417
Authorized Distributors
6
Frequency
148.5 MHz
148.5 MHz
Frequency Stability
50 ppm
50 ppm
Max Supply Current
32 mA
32 mA
Operating Supply Voltage
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Supply Chain
Projected EOL Date2044-08-07
Country of AssemblyThailand
Country of FabricationTaiwan
Country of OriginThailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.0060
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 day ago)
Manufacturer Lifecycle StatusREL (Last Updated: 1 day ago)
Descriptions
Descriptions of Microchip DSC1123AL1-148.5000 provided by its distributors.
MEMS OSC, LVDS, 148.5MHz, 50PPM, 2.5-3.3V, -40 to 105C, 7.0 x 5.0mm
Oscillator, 460MHz, 25mA, VDFN-6, RoHS
Microchip SCT
LVDS 2.25V 3.63V 22mA ¡À50ppm 148MHz VDFN 7mm*5mm*900¦Ìm
MEMS OSC XO 148.5000MHZ LVDS SMD