Microchip DSC1121AM1-025.0000T
Crystal Oscillator 25MHz 2.25V to 3.6V 15pF 6-Pin VDFN T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Microchip DSC1121AM1-025.0000T.
Stock
51,559
Authorized Distributors
4
Frequency
25 MHz
25 MHz
25 MHz
Frequency Stability
50 ppm
50 ppm
50 ppm
Max Supply Current
35 mA
35 mA
35 mA
Operating Supply Voltage
Mount
Standard, Surface Mount
Standard, Surface Mount
Supply Chain
Projected EOL Date2039-10-19
Related Parts
Oscillator MEMS 25MHz ±50ppm (Stability) 15pF LVCMOS 55% 2.5V/3.3V 6-Pin VDFN SMD Tube
Oscillator MEMS 25MHz ±50ppm (Stability) 15pF CMOS 55% 2.5V/3.3V 6-Pin VDFN SMD T/R
Oscillator MEMS 25MHz ±50ppm (Stability) CMOS 55% 2.5V/3.3V Automotive 4-Pin QFN EP SMD T/R
Oscillator MEMS 25MHz ±50ppm (Stability) CMOS 55% 2.5V/3.3V 4-Pin QFN SMD T/R
Descriptions
Descriptions of Microchip DSC1121AM1-025.0000T provided by its distributors.
MEMS OSC, LVCMOS, 25MHz, 50PPM, 2.5-3.3V, -55 to 125C, 7.0 x 5.0mm
MEMS OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMD / 25 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 2.25V ~ 3.6V Enable/Disable 6-SMD, No Lead Exposed Pad