Microchip DSC1103DI2-312.5000T
MEMS OSC, LVDS, 312.5MHz, 25PPM, 2.5-3.3V, -40 to 85C, 2.5 x 2.0mm
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Microchip DSC1103DI2-312.5000T.
Microchip
Datasheet25 pages1 year ago
Datasheet26 pages6 years ago
Inventory History
3 month trend:
-66.61%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
59,149
Authorized Distributors
4
Case/Package
SMD/SMT
Number of Pins
6
Quiescent Current
Low Level Output Current
Frequency
312.5 MHz
312.5 MHz
Min Supply Voltage
2.25 V
Max Supply Voltage
3.63 V
Supply Chain
Projected EOL Date2044-12-19
Descriptions
Descriptions of Microchip DSC1103DI2-312.5000T provided by its distributors.
Oscillator, 460MHz, 29mA, VDFN-6, RoHS
Microchip SCT
MEMS OSC HIGH PERF SINGLE LVDS O
MEMS OSC XO 312.5000MHZ LVDS SMD