Microchip DSC1033DI1-064.0000
MEMS OSC, LVCMOS, 64MHz, 50PPM, 1.8-3.3V, -40 to 85C, 2.5 x 2.0mm
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Microchip DSC1033DI1-064.0000.
Microchip
Datasheet7 pages12 years ago
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
Footprint
Download
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Projected EOL Date2025-10-19
Country of AssemblyThailand
Country of FabricationN/A
Country of OriginThailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.0060
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPHAS (Last Updated: 2 days ago)
Related Parts
PROGRAMMABLE, LOW POWER OSCILLATOR, -20 TO 70C, 3225, 50PPM, 3.3V, 58.632099MHZ, OE, SMD, NRND
Oscillator XO ±50ppm 15pF CMOS 55% 1.8V/2.5V/3.3V 4-Pin SMD T/R
XTAL OSC XO 62.5000MHZ CMOS SMD
Oscillator MEMS 66MHz ±50ppm (Stability) 15pF HCMOS/LVCMOS 55% 3.3V 4-Pin QFN SMD T/R
Oscillator MEMS 66MHz ±50ppm (Stability) 15pF HCMOS/LVCMOS 55% 1.8V 4-Pin QFN SMD T/R
Descriptions
Descriptions of Microchip DSC1033DI1-064.0000 provided by its distributors.
Mems Oscillator, 3.3V, -40C-85C, 50Ppm 4 Vdfn 2.0X2.5Mm Tube Rohs Compliant: Yes |Microchip DSC1033DI1-064.0000
MEMS OSCILLATOR, 3.3V, -40C-85C, 50PPM
Oscillator, 150MHz, 3mA, VDFN-4, RoHS
Microchip SCT
MEMS OSC XO 64.0000MHZ CMOS SMD