Microchip DSC1001CI2-133.0000
MEMS OSC, LVCMOS, 133MHz, 25PPM, 1.8-3.3V, -40 to 85C, 3.2 x 2.5mm
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Microchip DSC1001CI2-133.0000.
Microchip
Datasheet24 pages2 years ago
Electro Sonic
3 month trend:
+622%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
3DDownload
Stock
67,205
Authorized Distributors
6
Supply Chain
Projected EOL Date2044-01-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 20 hours ago)
Manufacturer Lifecycle StatusREL (Last Updated: 20 hours ago)
Descriptions
Descriptions of Microchip DSC1001CI2-133.0000 provided by its distributors.
Oscillator MEMS 133MHz ±25ppm (Stability) 15pF LVCMOS 55% 1.8V/2.5V/3.3V 4-Pin CDFN SMD Tube Automotive AEC-Q100
CMOS 1.7V 3.6V 16.6mA 15pF ¡À25ppm 133MHz 3.2mm*2.5mm*900¦Ìm
Oscillator, 150MHz, 5mA, VDFN-4, RoHS
Microchip SCT
MEMS OSC, 133MHZ, CMOS, SMD, 3.2MMX2.5MM;
MEMS OSC XO 125.0000MHZ CMOS SMD