Microchip DSC1001BI5-133.3330
Mems Osc, Lvcmos, 133.333MHZ, 10PPM, 1.8-3.3V, -40 to 85C, 5.0X3.2MM
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Microchip DSC1001BI5-133.3330.
Microchip
Datasheet24 pages2 years ago
Electro Sonic
Inventory History
3 month trend:
-36.99%
Stock
59,010
Authorized Distributors
6
Case/Package
SMD/SMT
SMD/SMT
Number of Pins
4
Quiescent Current
Low Level Output Current
Frequency
133.333 MHz
133.333 MHz
133.333 MHz
Min Supply Voltage
1.8 V
1.8 V
Max Supply Voltage
3.3 V
3.3 V
Supply Chain
Projected EOL Date2044-03-29
Related Parts
MEMS OSC, LVCMOS, 133.333MHz, 10PPM, 1.8-3.3V, -40 to 105C, 2.5 x 2.0mm
Silicon Oscillator 133.333MHz 1.8V/2.5V/3.3V 15pF 4-Pin PQFN Tube
Descriptions
Descriptions of Microchip DSC1001BI5-133.3330 provided by its distributors.
Oscillator MEMS 133.333MHz ±10ppm (Stability) 15pF LVCMOS 55% 1.8V/2.5V/3.3V Automotive 4-Pin CDFN SMD Tube
Oscillator, 150MHz, 5mA, VDFN-4, RoHS
Microchip SCT
MEMS OSC XO 133.3330MHZ CMOS SMD