MCC SMCJ1.5KE13A-TP
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 11.1V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2006-10-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Related Parts
BournsSMCJ11A
82.5A 1.5kW 18.2V 12.2V 11V SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
BournsSMCJ12A
TVS Diode, Unidirectional, 12 V, 1.5 kW, 13.3 Vbr-14.7 Vbr, 19.9 Vcl, DO-214AB
BournsSMCJ13A
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 13V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
Diodes Inc.SMCJ13A-13-F
Tvs Diode, 1.5Kw, 13V, Unidir, Smc Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMCJ13A-13-F
LittelfuseSMCJ14A
ESD protection diodes / TVS diodes; LITTELFUSE; SMCJ14A; 23.2 V; 64.7 A; 14 V; 15.6 V - 17.2 V
Descriptions
Descriptions of MCC SMCJ1.5KE13A-TP provided by its distributors.
1500W Transient Voltage Suppressor / 13" REEL
TVS DIODE 11.1VWM 18.2VC DO214AB
1.5KW 83.5A 18.2V 12.4V SMC(DO-214AB) 2.62mm