Lattice Semiconductor LFE2-12SE-5TN144C
ECP2 LFE2-12 144-LQFP Matte Tin (Sn) field programmable gate array 1.6mm 1.2V 320MHz 0.358ns
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Lattice Semiconductor LFE2-12SE-5TN144C.
IHS
Datasheet390 pages4 years ago
Future Electronics
SHENGYU ELECTRONICS
Mouser
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Related Parts
Lattice SemiconductorLFE2-12E-6TN144I
FPGA LatticeECP2 Family 12000 Cells 90nm Technology 1.2V 144-Pin TQFP
Lattice SemiconductorLFE2-12E-5TN144I