Lattice Semiconductor LC4064V-25TN100C
IC CPLD 64MC 2.5NS 100TQFP / 3.3V/2.5V/1.8V In-System Programmable SuperFAST High Density PLDs
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Lattice Semiconductor LC4064V-25TN100C.
IHS
Datasheet103 pages5 years ago
SHENGYU ELECTRONICS
Future Electronics
Verical
RS (Formerly Allied Electronics)
Inventory History
3 month trend:
-39.92%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
SymbolFootprint
SnapEDA
Footprint
Download
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Lattice SemiconductorLC4064V-75TN100I
CPLD ispMACH® 4000V Family 64 Macro Cells 168MHz 3.3V 100-Pin TQFP Tray
Lattice SemiconductorLC4064V-75TN100C
Lattice SemiconductorLC4064V-5TN100C
CPLD ispMACH® 4000V Family 64 Macro Cells 227MHz 3.3V 100-Pin TQFP Tray
Intel / AlteraEPM7064BTC100-7
CPLD MAX 7000B Family 1.25K Gates 64 Macro Cells 142.9MHz CMOS Technology 2.5V 100-Pin TQFP
Rochester ElectronicsEPM7064BTC100-5
CPLD MAX® 7000B Family 1.25K Gates 64 Macro Cells 212.8MHz 2.5V 100-Pin TQFP Tray