Laird TYS4012100M-10
General Purpose Inductor, 10uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1616
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Laird TYS4012100M-10.
Sager Electronics
Datasheet9 pages5 years ago
Datasheet1 page9 years ago
Newark
element14 APAC
Inventory History
3 month trend:
-0.91%
CAD Models
Download Laird TYS4012100M-10 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Related Parts
Inductor Power Chip Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 0.79A 0.249Ohm DCR 1515 T/R