Laird MI1206L391R-10
Ferrite Bead, 1206 [3216 Metric], 390 ohm, 2 A, MI Series, 0.05 ohm
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Laird MI1206L391R-10.
IHS
Datasheet1 page7 years ago
Datasheet1 page0 years ago
element14 APAC
3 month trend:
-5.52%
CAD Models
Download Laird MI1206L391R-10 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
SymbolFootprint
Download
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-08-14
Related Parts
Ferrite Beads Multi-Layer 220Ohm 25% 100MHz 2.2A 50mOhm DCR 0603 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.0072uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
General Purpose Inductor, 0.0078uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Descriptions
Descriptions of Laird MI1206L391R-10 provided by its distributors.
Ferrite Beads Power Chip 390Ohm 25% 100MHz 2A 0.05Ohm DCR 1206 T/R
Chip Ferrite Beads / EMI Filters 390ohms 0.05ohms 2.0A
EMI Ferrite Chip Bead, 1206, 2000MA, 390 Ohms @100MHz, DCR Max 0.080Ohm | Laird Performance Materials MI1206L391R-10
Ferrite, Bead, 3216, 100Mhz, 390R; Ferrite Case Style:1206 [3216 Metric]; Impedance @ 100Mhz:390Ohm; Dc Current Rating:2A; Product Range:Mi Series; Dc Resistance Max:0.05Ohm; Impedance Tolerance:-; Automotive Qualification Rohs Compliant: Yes |Laird MI1206L391R-10