Laird LI1812D121R-10
Ferrite Bead (chip Bead), 4.5 X 3.2 X 1.4MM (1812), 55 Ohms Impedance At 25 Mhz
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Laird LI1812D121R-10.
3 month trend:
-65.55%
CAD Models
Download Laird LI1812D121R-10 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Introduction Date2006-05-02
Related Parts
ROHS3Compliant Wirewound Active Lead Free Wirewound Inductor -40C~105C 900MHz 400mOhm Max 82nH
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 82nH 5% 100MHz 27Q-Factor Ferrite 450mA 400mOhm DCR 1210 T/R
Ind RF Chip Unshielded Wirewound 27nH 5% 100MHz 15Q-Factor Ferrite 410mA 1008 T/R
TAIYO YUDENAQ10510NJ-T
Inductor RF Multi-Layer 0.01uH 5% 100MHz 8Q-Factor 0.33A 0.31Ohm DCR 0402 T/R
Wurth Elektronik744786068A
6.8NH CERAMIC MULTILAYER SMD INDUCTOR, 0603A CASE, 5000MHZ Q: 10 500MA 300MO
General Purpose Inductor, 0.043uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Descriptions
Descriptions of Laird LI1812D121R-10 provided by its distributors.
Ferrite Bead, 1812 [4532 Metric], 120 Ohm, 400 mA, 400 Milliohm
Chip Ferrite Beads / EMI Filters 120ohms 0.4ohms 400mA
Ferchipbdbb,1Ln,1812,li 120X400X0.400 Rohs Compliant: Yes |Laird LI1812D121R-10
FERRITE, BEAD, 4532, 100MHZ, 120R; Ferrite Case Style: 1812 [4532 Metric]; Impedance @ 100MHz: 120ohm; DC Current Rating: 400mA; Product Range: LI Series; DC Resistance Max: 0.4ohm; Impedance Tolerance: -; Automotive Qualifica