Laird HZ0603C601R-10
Ferrite Beads Power Chip Bead 600Ohm 25% 100MHz 300mA 0603 T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Laird HZ0603C601R-10.
IHS
Datasheet1 page9 years ago
Datasheet4 pages18 years ago
element14 APAC
Mouser
3 month trend:
-12.91%
CAD Models
Download Laird HZ0603C601R-10 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
SymbolFootprint
3DDownload
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Related Parts
Ind RF Chip Unshielded Multi-Layer 12nH 5% 100MHz 7Q-Factor 350mA 0402 Punched Paper T/R
Ind RF Chip Unshielded Multi-Layer 10nH 5% 100MHz 7Q-Factor Ceramic 350mA 0402 T/R
Ind RF Chip Unshielded Multi-Layer 8.2nH 0.5nH 100MHz 7Q-Factor 350mA 0402