Laird CMX1616Z171B-10
CANChokeInd, 1Ck, 1812, SM, 41x41x16.5MM | Laird Performance Materials CMX1616Z171B-10
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Laird CMX1616Z171B-10.
IHS
Datasheet1 page7 years ago
Farnell
Sager Electronics
Inventory History
3 month trend:
+57.44%
CAD Models
Download Laird CMX1616Z171B-10 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-10-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Related Parts
Box Tin (Sn) 2 INDUCTANCE IS MEASURED AT 0.1mA Common Mode Choke 54A 1.1mOhm 100kHz 55mm
Wurth Elektronik744212181
Common Mode Chokes Dual 180uH 1kOhm 10kHz 0.3A 0.25Ohm DCR SMD T/R
Descriptions
Descriptions of Laird CMX1616Z171B-10 provided by its distributors.
Ind Common Mode Choke 176uH 100KHz Ferrite 62A Pin Bulk
Wire-Wound DIP Power Common Mode Chokes
Common Mode Chokes Dual 176uH 100kHz 62A 0.00065Ohm DCR Thru-Hole Bulk