Laird CM5022R201R-10
Common Mode Chokes Octal 200Ohm 100MHz 5A 0.02Ohm DCR SMD T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Laird CM5022R201R-10.
Sager Electronics
Datasheet1 page10 years ago
Datasheet66 pages12 years ago
IHS
element14 APAC
Factory Futures
DigiKey
Inventory History
3 month trend:
+51.42%
CAD Models
Download Laird CM5022R201R-10 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
Footprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-08-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Related Parts
Ind Common Mode Choke Molded Wirewound 190 Ohm 100MHz 5A 2020 Embossed T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 1KHz 32Q-Factor Ferrite 5.5A 0.02Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 1.5uH 20% 1KHz 32Q-Factor Ferrite 6A 0.02Ohm DCR T/R
BL02 Series Ø 2.3 x 6.5 mm 6 A Radial Lead Through Hole Ferrite Bead Inductor
Ind Power Shielded Wirewound 470nH 20% 100KHz Carbonyl Powder 6A T/R
Wurth Elektronik744771008
POWER INDUCTOR, SMT, 1260, 8.2 UH, 6.25 A, .02 OHM, FIXED, WE-PD SERIES
Descriptions
Descriptions of Laird CM5022R201R-10 provided by its distributors.
Choke, Common Mode, 200 Ohm, 5 A, 12.57mm x 5.72mm x 9.53mm
Power Line Common Mode Arrays For High Frequency
30V 5A 8 200¦¸@ 100MHz 20m¦¸ , 12.57mm*6.73mm*10.31mm
Cmchokebb,4Ck,5022,Sm,W Rohs Compliant: Yes
Data Line Filter, 8 Function(s), 5A
CHOKE, COMMON, 100MHZ, SMD, 200R; Product Range:(Not Available); Impedance:200ohm; DC Current Max:5A; Case Dimensions:12.57mm x 5.72mm x 9.53mm; DC Resistance Max:0.2ohm; Filter Case:5022; Filter Terminals:SMD; Impedance Typ:200ohm; Inductor Case Style:5022; No. of Pins:16