Laird CM4732V301R-10
Ferrite EMI Common Mode Chokes 300ohms 100MHz 8A 3 Chokes, SMD
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Laird CM4732V301R-10.
Laird
Datasheet1 page10 years ago
IHS
element14 APAC
Sager Electronics
Factory Futures
Inventory History
3 month trend:
-25.25%
CAD Models
Download Laird CM4732V301R-10 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2008-10-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Related Parts
Inductor Power Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz Metal 10A 0.012Ohm DCR 4339 Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 5.6uH 20% 100KHz Metal 10A 0.011Ohm DCR 5150 Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz Metal 9.1A 0.0099Ohm DCR 2726 Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6uH 20% 100KHz Iron 9.5A 0.01Ohm DCR T/R
Ind High Current Wirewound 22uH 10% 1KHz Iron 9.7A Box
Bourns2205-H-RC
INDUCTOR, TOROID,HIGH CURRENT, 22 UH,+/-15%, 0.010 OHM DCR MAX, HORIZONTAL
Descriptions
Descriptions of Laird CM4732V301R-10 provided by its distributors.
Choke, Common Mode, 300 Ohm, 8 A, 11.94mm x 8.13mm x 9.45mm
Power Line Common Mode Arrays For High Frequency
30V 8A 6 300¦¸@ 100MHz 10m¦¸ 4732 , 11.94mm*8mm*14.48mm
CHOKE, COMMON, 100MHZ, SMD, 300R; Product Range:(Not Available); Impedance:300ohm; Rated Current:8A; Case Dimensions:11.94mm x 8.13mm x 14.48mm; DC Current Max:8A; DC Resistance Max:0.01ohm; Filter Case:4732; Filter Terminals:SMD; Impedance Typ:300ohm; Inductor Case Style:4732
Ferrite Chip, 6 Function(s), 75V, 8A