Laird 29F0430-2SR-10
Ferrite Beads Multi-Line Array Power Filtering 200Ohm 100MHz 8A 10mOhm DCR T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Laird 29F0430-2SR-10.
IHS
Datasheet2 pages6 years ago
Datasheet1 page0 years ago
Laird
Mouser
Sager Electronics
Inventory History
3 month trend:
-27.81%
CAD Models
Download Laird 29F0430-2SR-10 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Related Parts
Ferrite Beads Multi-Line Array Power Filtering 285Ohm 100MHz 8A 10mOhm DCR Bulk
Ferrite Beads Axial 220Ohm 100MHz 5A 10mOhm DCR T/R
Ferrite Beads Axial 153Ohm 100MHz 5A 10mOhm DCR T/R
Ferrite Beads Chip Array 220Ohm 25% 100MHz 50mA 900mOhm DCR 0804 Paper T/R
TAIYO YUDENBK32164L241-T
Ferrite Beads Multi-Layer Array 240Ohm 25% 100MHz 0.15A 0.75Ohm DCR 1206 T/R
Ferrite Beads Chip Array 220Ohm 25% 100MHz 150mA 350mOhm DCR 1206 Paper T/R
Descriptions
Descriptions of Laird 29F0430-2SR-10 provided by its distributors.
Ferrite Differential Mode Arrays
Ferrite Differential Mode Array, Single, 800 MHz, 8 Pins
Chip Bead 200Ω - FILTER_10.87X10.87MM_SM 10mΩ 8A
8A 200¦¸@100MHz 10m¦¸ SMD 10.87mm*10.87mm*6.35mm
Data Line Filter, 4 Function(s), 8A, 8 Pin(s)
Dfmodassembb,4Ln,Sm Rohs Compliant: Yes
DFMODASSEMBB4LNSM 200X8000X0.01
INDUCTOR 250 OHM 100MHZ 8A SMD