KYOCERA AVX W3F11A4718AT1F
0612/0805/1206 Feedthru Ceramic Capacitors 100volts 470pF NP0 1206
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX W3F11A4718AT1F.
IHS
Datasheet13 pages4 years ago
Datasheet13 pages4 years ago
Newark
element14
RS (Formerly Allied Electronics)
Inventory History
3 month trend:
-1.17%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-04-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
KYOCERA AVX12067A471JAT2A
1206 STANDARD 470PF CERAMIC MULTILAYER CAP,500VDC,+125C, C0G DIELECTRIC,+/-5% SMD
Samsung Electro-MechanicsCL31C471JGFNNNE
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 500V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 0+-30ppm/Celcius TC, 470pF, Surface Mount, 1206 inch
100V 470pF NP0 ±10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL31C471JHFNNNE
Multilayer Ceramic Capacitor, 470 pF, 630 V, ± 5%, C0G (NP0), 1206 [3216 Metric]
500V 470pF C0G ±5% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Yageo GroupC1206C471J1GACTU
1206 470PF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR, 100VDC, 125DEGC, C0G DIELEC, +/-5% SMD
Descriptions
Descriptions of KYOCERA AVX W3F11A4718AT1F provided by its distributors.
CAPACITOR, CERAMIC, 470 PF, 100 V, 300 MA, +50%, -20%, 1206, NP0 < 0.6 OHMS
Cap Feed Through 470pF 100VDC C0G -20% to 50% Flat 1206 125C
470pF -20%~50% C0G(NP0) 100V 1206 3.2mm*1.6mm*1.27mm
Feed Through Capacitor, 1 Function(s), 100V, 0.3A, 3 Pin(s)
FILTER, FEED THROUGH, 470PF, 100A, 1206;
CAP, FEEDTHROUGH, 470PF, 100V, 0.3A, 1206; Capacitance:470pF; Voltage Rating:100V; Current Rating:300mA; Capacitor Case Style:1206 [3216 Metric]; Capacitor Mounting:Surface Mount; Capacitance Tolerance:+50%, -20%; Features:Feedthru RoHS Compliant: Yes