KYOCERA AVX W3A43C473KAT2F
Array/Network Capacitor, 25V, X7R, 0.047uF, Surface Mount, DIP8
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX W3A43C473KAT2F.
IHS
Datasheet6 pages3 years ago
Newark
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Related Parts
Cap Ceramic Array 0.047uF 16V X7R 10% 0612 SMD 4 Capacitor 125°C Paper T/R
Cap Ceramic Array 0.047uF 25V X7R 10% 0612 Pad SMD 4 Capacitor 125C Automotive T/R
KYOCERA AVXW3A45C473KAT2A
Cap Ceramic Array 0.047uF 50V X7R 10% 0612 SMD 4 Capacitor 125°C Paper T/R/Embossed T/R
KYOCERA AVXW3A45C473K4T2A
Yageo GroupCA064C473K3RACTU
Array/Network Capacitor, 25V, X7R, 0.047uF, Surface Mount, CHIP8
Yageo GroupCA064C473K4RACTU
Array/Network Capacitor, 16V, X7R, 0.047uF, Surface Mount, CHIP8
Descriptions
Descriptions of KYOCERA AVX W3A43C473KAT2F provided by its distributors.
0612 ARRAY/NETWORK CAPACITOR capacitor array 25V 47nF 10% 15% ppm/C
SMD Capacitor Arrays .047UF 25V 10%
Ceramic Capacitor Array; Capacitor Type:Chip Array; Capacitance:0.047µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:25VDC; Capacitor Dielectric Type:Multilayer Ceramic; Package/Case:0612; Termination Type:SMD ;RoHS Compliant: Yes