KYOCERA AVX W2A45A470KAT2A
Cap Ceramic Array 47pF 50V C0G 10% 0508 SMD 4 Capacitor 125°C Paper T/R/Embossed T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX W2A45A470KAT2A.
IHS
Datasheet6 pages3 years ago
Newark
Farnell
Future Electronics
Inventory History
3 month trend:
-0.18%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.45
Introduction Date2006-09-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Related Parts
KYOCERA AVXW3A45A470KAT2A
Cap Ceramic Array 47pF 50V C0G 10% 0612 SMD 4 Capacitor 125°C Paper T/R/Embossed T/R
KYOCERA AVXW3A41A470KAT2A
Cap Ceramic Array 47pF 100V C0G 10% 0612 Pad SMD 4 Capacitor 125C T/R
NIC ComponentsNCA1206NPO470K50TRPF
Cap Ceramic Array 47pF 50V C0G 10% 1206 Pad SMD 4 Capacitor 125C T/R
Cap Ceramic Array 47pF 50V C0G 10% 0504 SMD 2 Capacitor 125°C Punched Paper T/R
Cap Ceramic Array 47pF 50V C0G 10% 0805 SMD 2 Capacitor 125°C Blister Plastic T/R
Descriptions
Descriptions of KYOCERA AVX W2A45A470KAT2A provided by its distributors.
Array/Network Capacitor, 50V, C0G, 0.000047uF, Surface Mount, DIP8
0508 (1220Metric) ARRAY/NETWORK CAPACITOR IPC 50V 47pF ±10% C0G NP0
Ceramic Capacitor Array; Capacitor Type:Chip Array; Capacitance:47pF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:50VDC; Capacitor Dielectric Type:Multilayer Ceramic; Package/Case:0508; Termination Type:SMD ;RoHS Compliant: Yes