TDK CKCL22C0G1H470K085AK
Cap Ceramic Array 47pF 50V C0G 10% 0805 SMD 2 Capacitor 125°C Blister Plastic T/R
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK CKCL22C0G1H470K085AK.
IHS
Datasheet9 pages10 years ago
Ciiva
CAD Models
Download TDK CKCL22C0G1H470K085AK symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.45
Introduction Date2012-12-12
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2018-04-01
LTD Date2018-04-01
Related Parts
Cap Ceramic Array 47pF 50V C0G 10% 0504 SMD 2 Capacitor 125°C Punched Paper T/R
NIC ComponentsNCA1206NPO470K50TRPF
Cap Ceramic Array 47pF 50V C0G 10% 1206 Pad SMD 4 Capacitor 125C T/R
Descriptions
Descriptions of TDK CKCL22C0G1H470K085AK provided by its distributors.
2-N-1 Array, Soft Termination MLCC, 0805, C0G, 50V, 47pF, 10%, 0.85mm
Array/Network Capacitor, 50V, C0G, 4.7e-05uF, Surface Mount, CHIP-4
CKC ARRAY/NETWORK CAPACITOR 0805 (2012Metric) Isolated Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm C0G NP0 ±10% 47pF
EIA CASE SIZE: 0805, VOLTAGE: 50, CAP VALUE: 470, TOL: +/-10%, THICKNESS: 0.85 ± 0.15