KYOCERA AVX TPSD336M020R0100
Cap Tant Solid 33uF 20V D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.9mm) SMD 7343-31 0.1 Ohm 125°C T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX TPSD336M020R0100.
IHS
Datasheet12 pages3 years ago
TME
AVX
Newark
Arrow Electronics
Inventory History
3 month trend:
-1.17%
Introduction Date2001-10-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Cap Tant Solid 33uF 25V D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) Inward L SMD 7343-31 0.1 Ohm 125C Automotive T/R