KYOCERA AVX TCJY336M025R0100
Cap Tant Solid 33uF 25V Y CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2mm) SMD 7343-20 0.1 Ohm 105°C T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX TCJY336M025R0100.
IHS
Datasheet13 pages3 years ago
Datasheet4 pages13 years ago
TME
AVX
Inventory History
3 month trend:
-6.83%
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2011-10-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Cap Tant Solid 33uF 25V D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) Inward L SMD 7343-31 0.1 Ohm 125C Automotive T/R
Yageo GroupT491D336M020AT
Capacitor Tantalum Solid 33uF 20 Volt D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) Surface Mount 7343-31 0.8 Ohm 125C