KYOCERA AVX TCJY337M002R0040
Cap Tant Solid 330uF 2.5V Y CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2mm) SMD 7343-20 0.04 Ohm 125°C T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX TCJY337M002R0040.
Introduction Date2013-08-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Panasonic2R5TPE330MF
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 2.5V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, 2917
Panasonic2R5TAE330MF
Panasonic 2R5TAE330MF - Conductive Polymer Tantalum Solid Capacitors (POSCAP)
PanasonicEEFLX0E331R
Conductive Polymer Aluminum Electrolytic Capacitor, 330 µF, -55 to 105 ¡C
Cap Tant Solid 330uF 2.5V V CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2mm) SMD 7343-20 0.025 Ohm 105°C T/R
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 2.5V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Surface Mount, 2917
Cap Aluminum Organic 330uF 2VDC 20% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 0.012 Ohm 4600mA 2000h 125C T/R
Descriptions
Descriptions of KYOCERA AVX TCJY337M002R0040 provided by its distributors.
CAP TANT POLY 330UF 2.5V 2917
Tantalum Chip & Radial
330UF 2.5V 20% ESR 40 7343-20
TCJ TANT 330UF 2.5V 20% CASE Y