KYOCERA AVX TCJD336M025R0060
Cap Tant Solid 33uF 25V D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.9mm) SMD 7343-31 0.06 Ohm 125°C T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX TCJD336M025R0060.
IHS
Datasheet13 pages3 years ago
Datasheet4 pages13 years ago
Newark
Future Electronics
TME
Inventory History
3 month trend:
-3.83%
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2011-10-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Surface Mount, 2917